Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Potrzeby Rynku Pracy Naszą Misją"

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Technikum w Zespole Szkół nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu w gronie najlepszych szkół województwa! Technikum w Zespole Szkół nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie "Potrzeby rynku pracy naszą misją", organizowanym po raz trzeci przez Wojewódzki Urząd Pracy przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Celem konkursu jest promowanie szkół, które najpełniej realizują zadania związane z przygotowaniem uczniów do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. "Wymagania konkursowe były bardzo wysokie - mówi dyrektor szkoły Agnieszka Brzostowska. "Jury oceniało nie tylko poziom zdawalności egzaminów zawodowych, ale także odsetek zajęć realizowanych w rzeczywistych warunkach pracy oraz wskaźnik zatrudnienia absolwentów lub kształcenia na studiach na kierunku zgodnym lub zbliżonym do zawodu, w jakim absolwent kształcił się w szkole". Sukces golubsko - dobrzyńskiego technikum jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia szkoły, co z kolei przekłada się na zwiększenie atrakcyjności naszych absolwentów na rynku pracy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym i obecnym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 2 przy wsparciu finansowym organu prowadzącego szkołę, czyli powiatu golubsko - dobrzyńskiego, realizowany jest projekt unijny "Kształcenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim". "W ramach projektu uczniowie naszej szkoły nie tylko biorą udział w ciekawych kursach i szkolenia, ale także odbywają płatne staże w lokalnych firmach i przedsiębiorstwach" - wyjaśnia Agnieszka Brzostowska. Był to jeden z czynników, który zadecydował o wyróżnieniu technikum w ZS nr 2 w konkursie, w którym mogły wziąć udział wszystkie szkoły zawodowe województwa kujawsko - pomorskiego.  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/1011-qpotrzeby-rynku-pracy-nasz-misjq
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola