Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

BEZPIECZNIE PODCZAS PRAKTYK ZAWODOWYCH

Data publikacji: 2018-03-15, Data modyfikacji: 2018-03-17
A A AWydrukDrukuj  
 
W trosce o bezpieczeństwo uczniów klasy II technikum rolniczego podczas zbliżającej się czterotygodniowej praktyki zawodowej, zorganizowano dla nich w szkolenie z zakresu obowiązujących przepisów dotyczących bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w gospodarstwie rolnym. Towarzyszyli im opiekunowie praktyk. Szkolenie poprowadzili przedstawiciel KRUS w Golubiu-Dobrzyniu pan Edward Lewandowski oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy pan Kamil Nyckowski. Prelegenci w interesujący sposób przedstawili zagadnienia dotyczące tematu spotkania, popierając je licznymi przykładami z życia i działalności rolników. Prowadzący przybliżyli młodym rolnikom zasady ochrony zdrowia i życia oraz podjęli problem zagrożeń wypadkowych w gospodarstwie rolnym. Przedstawili podstawowe zasady bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, bezpiecznej obsługi zwierząt, zaprezentowali ubranie robocze, które zapewnia bezpieczne wykonywanie pracy w rolnictwie. Zwrócili  również szczególną uwagę na odpowiednie wyposażenie budynków i maszyn oraz dbałość o porządek w gospodarstwie.

Pełna treść wiadomości na: efs.zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/901-bezpiecznie-podczas-praktyk-zawodowych
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola