Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czytanie fragmentów powieści Wierna Rzeka S. Żeromskiego

Data publikacji: 2018-01-23, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W 155. rocznicę  polskiego powstania narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu, a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w "żywym" czytaniu na portalu Facebook fragmentów powieści Stefana Żeromskiego "Wierna rzeka". Powstanie styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 w Królestwie Polskim i 1 lutego 1863 na Litwie, trwało do jesieni 1864. Czytane fragmenty przypomniały losy powstańców, okropności tego wydarzenia i heroizm powstańców. W miejskiej i powiatowej książnicy fragmenty powieści czytali Marta Kaźmierkiewicz i Aleksandra Świderska z klasy Ia  Branżowej Szkoły I stopnia, Mateusz Kępczyński, Paulina Leśnicka, Dorota Trawińska i Agata Żuchowska z klasy I Technikum Organizacji Reklamy. Uczniów do tego niecodziennego wydarzenia przygotował nauczyciel bibliotekarz Wiesław Dąbek, które odbyło się 22 stycznia 2018 roku punktualnie o godzinie 12.00. Retransmisję z czytania na żywo można obejrzeć: https://www.facebook.com/197918980270238/videos/1765688643493256/

Pełna treść wiadomości na: ww.zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/873-czytanie-fragmentow-powieci-wierna-rzeka-s-eromskiego
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola