Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwie "stonki" i cztery "piętrusy" wjeżdżają na stację w Golubiu-Dobrzyniu (głośne RP1)

 
Pociąg turystyczny relacji Ostrowite - Golub-Dobrzyń wjeżdża do miasta nad Drwęcą. Skład pociągu to: - dwie lokomotywy SM 42 (tzw. "stonki") - cztery oliwkowe piętrowe, historyczne już, wagony. Linia nr 209 nie jest używana od dziesięciu lat, a skład pociągu nawiązuje do tradycji, bowiem takie właśnie pociągi kursowały przed laty na tej linii. W minioną sobotę, tj. 26 września 2009 r., trasę Toruń Wschodni - Golub-Dobrzyń pokonał pierwszy pociąg turystyczny. Po dotarciu do G-D skład wyruszył do Ostrowitego, skąd wrócił, i ten właśnie powrót jest tematem filmiku :) Frekwencja w pociągu dopisała, wzdłuż trasy było wielu obserwatorów, zatem można mieć nadzieję, że pociągi po linii 209 będą kursowały częściej, a być może nawet regularnie ;) Przepraszam za drgania, ale to z wrażenia :D następnym razem bardziej się postaram ;)

 


rafas84
 
Data pliku video: 2009-09-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola