Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Janek Osmoła laureatem wojewódzkiego konkursu "Wiedzy o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie"

Data publikacji: 2017-12-12, Data modyfikacji: 2017-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
7 grudnia w Kujawsko - Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbył się etap wojewódzki konkursu "Wiedzy o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie na rok 2017?. Konkurs ten ma na celu popularyzowanie znajomości zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy, kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Zespół Szkół nr 2 reprezentowało dwóch uczniów: Jan Osmoła i Przemysław Rutkowski z IV klasy technikum rolniczego, którzy do konkursu przygotowywali się pod opieką Katarzyny Bonieckiej. Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczniów naszego województwa. Pierwszy etap teoretyczny w formie testu wyboru wyłonił 5 finalistów, którzy przeszli do etapu praktycznego. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie oraz wskazać nieprawidłowości w maszynach rolniczych przygotowanych na w/w konkurs. Miło nam poinformować, że I miejsce  zajął Jan Osmoła, który okazał się bezkonkurencyjny w każdym z trzech etapów konkursu. Jego kolega z klasy,  Przemysław Rutkowski, może się pochwalić wysokim, VI miejscem. Serdecznie gratulujemy młodym rolnikom wspaniałego sukcesu, a ich młodszych kolegów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Pełna treść wiadomości na: 42b.zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/862-janek-osmoa-laureatem-wojewodzkiego-konkursu-qwiedzy-o-bezpieczestwie-pracy-w-rolnictwieq
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola