Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jesienne zajęcia praktyczne w ROLNIKU

Data publikacji: 2017-11-30, Data modyfikacji: 2017-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie Technikum Rolniczego zajęcia praktyczne  odbywają w Gospodarstwie  Przyszkolnym „ROLNIK”  przy Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, doskonaląc w nim swoje umiejętności. Gospodarstwo wyposażone jest nowoczesny ciągnik oraz  specjalistyczny sprzęt do uprawy roli. Aby  maszyny i narzędzia  stosowane w gospodarstwie dobrze służyły  należy je właściwie eksploatować, konserwować i  w  miarę konieczności remontować. Podczas zajęć praktycznych  uczniowie  uczą się agregatowania oraz pracy maszynami i narzędziami.  Podczas listopadowych zajęć praktycznych kilkunastoosobowa grupa uczniów klasy II technikum rolniczego starannie konserwowała maszyny i narzędzia znajdujące się w gospodarstwie. Jesienna konserwacja maszyn daje możliwość zdobycia nowych umiejętności, ale jest też świetną okazją do integracji ludzi, których łączą wspólne zainteresowania.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/851-jesienne-zajcia-praktyczne-w-rolniku
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola