Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MATURA 2018

Data publikacji: 2018-05-07, Data modyfikacji: 2018-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Za oknem kwitną kasztany, a to znak, że w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy maturalne! W Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu przystąpiło do nich 40 tegorocznych absolwentów Technikum i 7 słuchaczy Liceum dla Dorosłych. Dziś egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, w poniedziałek - z matematyki, a w środę - z języka angielskiego. "Liczę na temat rozprawki związany z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości." - mówi Przemek Rutkowski, absolwent technikum rolniczego. "A może raczej coś z literatury wojennej" - zastanawia się jego kolega z klasy, Sebastian Kopycki. Każdy maturzysta musi obowiązkowo podejść aż  do sześciu egzaminów: pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, obcego i matematyki, ustnych z języka polskiego i obcego, a także pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 3 lipca. Wszystkim maturzystom życzymy wysokich wyników.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/928-matura-2018
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola