Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MECHANICY W POZNANIU

Data publikacji: 2018-06-19, Data modyfikacji: 2018-06-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, wzięli udział w wycieczce do Poznania. Wyjazd odbył się w dniach 11 ? 13.06.2018 i był możliwy dzięki współpracy naszej szkoły z firmą "ISTRAIL", która w całości sfinansowała wycieczkę. Pierwszy dzień wyjazdu obejmował dojazd do Poznania, zwiedzanie fabryki Volkswagena oraz spacer po  starym mieście. Kolejnego dnia uczniowie wraz ze swoimi opiekunami  zwiedzali Przemysłowy Instytutu Maszyn Rolniczych oraz uczestniczyli w pieszej wycieczce na poznański tor wioślarski Malta. Najważniejszym celem wyjazdu było zwiedzanie fabryki Volkswagena. Zakład w Poznaniu jest jednym ze 150 obiektów tej firmy na całym świecie. Polska fabryka produkuje samochody użytkowe: CADDY i TRANSPORTER T6 oraz karetki, wozy strażackie i radiowozy. Dziennie z taśmy montażowej zjeżdża ok. 700 pojazdów. System i organizacja pracy stoją tutaj na najwyższym poziomie światowym. Uczniowie mieli wspaniałą okazje zapoznać się działaniem w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Młodzi mechanicy byli pod wrażeniem doskonałego współdziałania człowieka z ogromną ilością robotów, wspaniałej synchronizacji  i tempa  oraz precyzji  pracy. Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, który zwiedziliśmy drugiego dnia, na co dzień zajmuje się projektowanie i budową od podstaw maszyn rolniczych i podzespołów oraz testuje prototypy innych producentów. Uczniowie mieli okazje obejrzeć kilka koncepcyjnych maszyn , których jeszcze nie można spotkać na drogach czy polach. Najciekawszym punktem była prezentacja autonomicznej maszyny do siewu i pielenia. Samobieżny pojazd został od podstaw wymyślony, zaprojektowany i zbudowany przez pracowników instytutu. Każdy dzień kończyliśmy w miłej atmosferze na poznańskim rynku. Niezliczone restauracje, ogródki, sklepy i stragany dawały wiele możliwości ciekawego spędzenia reszty dnia i odpoczynku po zwiedzaniu zakładów. Serdecznie dziękujemy firmie "ISTRAILL" za współpracę i umożliwienie naszym podopiecznym zobaczenie tak ciekawych miejsc. Wyjazd , z cała pewnością , wpłynie pozytwnie na rozwój zawodowy jego uczestników.  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/954-mechanicy-w-poznaniu
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola