Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MICHAŁ FINALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ROLNICZEGO

Data publikacji: 2018-05-28, Data modyfikacji: 2018-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
W ubiegły piątek 55 uczniów z 18 szkół rolniczych województwa kujawsko-pomorskiego oraz tych, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stanęło do VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uprawie i Integrowanej Ochronie Roślin. Celem tego konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu uprawy i integrowanej ochrony roślin rolniczych, szerzenie idei bezpiecznej pracy z pestycydami oraz promowanie najlepszych szkół i uczniów. Tegorocznym tematem zmagań konkursowych była uprawa i integrowana ochrona pszenicy ozimej i jarej. Zespół Szkół nr 2 reprezentowali uczniowie klasy I technikum rolniczego: Patrycja Stępień, Jakub Drzażdżewski oraz Michał Lipiński. Po części polegającej na rozwiązywaniu zadań tekstowych,  uczestnicy z najwyższymi wynikami wzięli udział w części praktycznej. Z dumą informujemy, że Michał Lipiński zajął wysokie 5 miejsce i uzyskał tytuł finalisty jako jedyny pierwszoklasista. Uczniów do konkursu przygotowywała Katarzyna Boniecka, a doskonały wynik ucznia Zespołu Szkół nr 2 świadczy o wysokim poziomie kształcenia zawodowego w szkole. Zachęcamy tegorocznych gimnazjalistów, by wzięli to pod uwagę, przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej w zbliżającej się rekrutacji.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/942-micha-finalist-ogolnopolskiego-konkursu-rolniczego
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola