Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzi zdolni

Data publikacji: 2018-12-09, Data modyfikacji: 2018-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionej młodzieży naszego województwa. Stypendium Prezesa Rady Ministrów, przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej  w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Takie warunki spełniło troje uczniów naszego powiatu: Aleksandra Pokora z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim, Milena Sanecka z Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu ? Dobrzyniu oraz Krzysztof Jabłoński z Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Wazówny. ?To wielkie wyróżnienie, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli stypendystów, którym chciałby serdecznie pogratulować? ? mówił Kujawsko Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik. Z kolei Wicewojewoda Józef Ramlau podkreślał, że program stypendialny dla zdolnej młodzieży, to najlepiej zainwestowane środki finansowe państwa, które powinno wspierać młodych ludzi w ich dążeniu do rozwoju. Serdecznie gratulujemy młodym stypendystom.  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/1004-modzi-zdolni
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola