Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MÓJ INNOWACYJNY WYNALAZEK

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
20 czerwca czworo uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu wzięło udział w finale konkursu zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji "Mój innowacyjny wynalazek". Honorowy patronat nad tym ciekawym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs polegał na przedstawieniu własnego pomysłu na innowacyjny wynalazek, a jego celem była promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych oraz podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim. Miło nam poinformować, że uczeń klasy I technikum rolniczego Łukasz Jurkiewicz otrzymał wyróżnienie w kategorii Ekologia i Tradycja za pracę zatytułowaną "Widły odrzutowe". Wynalazek ma ułatwić pracę w rolnictwie przyszłym pokoleniom. Drugą nagrodę za tę samą pracę otrzymał z rąk Marszałka. W kategorii szkół ponadgimnazjalnym wyróżnione zostały również trzy uczennice klasy I technikum ekonomicznego: Marcelina Wnuczyńska, Natalia Nowakowska oraz Amelia Orfin za pracę "Kask wiedzy". Dziewczęta, oprócz nagród rzeczowych, wygrały dla szkoły nagrodę specjalną - wyjazd do fabryki Pojazdów Szynowych PESA w Bydgoszczy. Uczniom i opiekunom gratulujemy pomysłowości, kreatywności, innowacyjności i wynalazczości.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/956-moj-innowacyjny-wynalazek
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola