Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niektórzy lubią poezję

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 14 listopada 2018r. trzy uczennice z klasy III TEI godnie reprezentowały naszą szkołę na XIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim pt. "Chmury przeminą, Niebo zostanie" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. ks. F.K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wygłaszanie utworu literackiego o tematyce religijnej w sposób artystyczny nie jest łatwe, tym bardziej należy docenić udział uczennic w konkursie. Karolina Różańska wybrała wiersz "Naucz się dziwić" ks. Jana Twardowskiego, Patrycja Bojanowska- "Modlitwę mazowiecką" Ernesta Brylla.  Milena Sanecka zaprezentowała wiersz "Domysły na temat Barabasza" Zbigniewa Herberta i to ona zajęła zaszczytne II miejsce. Gratulujemy sukcesu, udziału w konkursie i życzymy dalszego propagowania twórczości polskich poetów.  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/992-niektorzy-lubi-poezj
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola