Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O krok przed wszystkimi

Data publikacji: 2018-03-01, Data modyfikacji: 2018-03-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę w Pałacu Prezydenckim została zainaugurowana siódma edycja akcji Narodowe Czytanie, w której od początku bierze udział Zespół Szkół nr 2. Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił, że narodową lekturą, czytaną 8 września 2018 roku, będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Tego samego dnia uczniowie klasy IV technikum ekonomicznego czytali właśnie tę lekturę w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej! Po odczytaniu fragmentów tej ważnej powieści uczniowie uczestniczyli w ciekawym wykładzie Pana Dariusza Pniewskiego - Prodziekana ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Filologicznego UMK w Toruniu. Tematem wykładu był obraz Baku w "Przedwiośniu" i losy Polaków w Azerbejdżanie. Lekcja w bibliotece stanowiła zakończenie cyklu zajęć z języka polskiego dotyczących  powieści Żeromskiego. Zespół Szkół nr 2 ściśle współpracuje z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu oraz Wydziałem Filologicznym UMK - wkrótce kolejne, literackie spotkania!

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/890-o-krok-przed-wszystkimi
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola