Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Data publikacji: 2017-12-11, Data modyfikacji: 2017-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W Zespole Szkół nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu odbyła się Olimpiada Języka Rosyjskiego, zorganizowana przez Komitet Okręgowy XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego UMK w Toruniu. Szkołę reprezentowała na etapie I stopnia Milena Sanecka z kl. II TEI. Eliminacje I stopnia składały się : z części pisemnej i z części ustnej. Część pisemną poprzedziła część ustna, na której uczennica zaprezentowała  temat w języku rosyjskim : Nauka języków obcych z wykorzystaniem  Internetu. Test zawierał zadania o różnym stopniu trudności. Uczennica musiała zmierzyć się z sześcioma zadaniami, które sprawdzały znajomość słownictwa, ortografii, wiedzę gramatyczną i umiejętność tłumaczenia zdań na język rosyjski.Test trwał 120 minut. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nauce języka rosyjskiego. Milena już przygotowuje się do kolejnego konkursu  - Dyktando Rosyjskojęzyczne dla uczniów szkół średnich. Opiekun : Maria Zielińska ? nauczyciel języka rosyjskiego.                       

Pełna treść wiadomości na: 42b.zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/859-olimpiada-jzyka-rosyjskiego
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola