Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pamiętamy...

Data publikacji: 2018-04-19, Data modyfikacji: 2018-04-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Dziś mija 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz 25 rocznica odsłonięcia Pomnika Pamięci Żydów - mieszkańców Golubia i Dobrzynia, którym od trzech lat opiekują się nasi uczniowie. Z tej okazji uczestniczyliśmy w miejskich obchodach tego ważnego święta. Nasi uczniowie już od kilku dni przygotowywali żonkile w ramach akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dziś rozdawaliśmy je uczestnikom uroczystości oraz uczniom Zespołu Szkół nr 2. Zadbaliśmy się także o otoczenie pomnika  teren wokół niego został uporządkowany, posadziliśmy także przyniesione przez uczniów kwiatów. Nasi harcerze wystawili wartę honorową przy pomniku, a nauczyciel historii, Szymon Wiśniewski, wygłosił dla  uczestników uroczystości prelekcję na temat dobrzyńskich i golubskich Żydów i ich losów. W naszej szkole można było także obejrzeć wystawę "Zapomniani bohaterowie", poświęconą Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. W czasie uroczystości zabrała głos także Pani Alicja Metel - jedna z inicjatorek powstania pomnika, która nie szczędziła słów uznania naszej młodzieży. Postawa naszych uczniów świadczy o tym, że pamięć o przeszłości jest dla nich równie ważna, jak plany na przyszłość.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/924-pamitamy
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola