Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Połączenie Golubia i Dobrzynia

Data publikacji: 2018-05-21, Data modyfikacji: 2018-05-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 20 czerwca w ramach obchodów Święta Golubia-Dobrzynia odbyła się uroczysta parada pocztów sztandarowych, w której wzięli także uczniowie naszej szkoły. Warto przy tej okazji przypomnieć historię naszego sztandaru, który został nadany Zespołowi Szkół nr 2 w roku 2010. Sztandar ma kolor zielony, dosyć rzadko spotykany w kolorystyce sztandarowej. Zieleń kojarzy się z przede wszystkim z życiem i harmonią z naturą. Ten kolor podkreśla także tradycje szkoły - od zawsze blisko związanej z rolnictwem. Na rewersie sztandaru znajduje się otwarta księga, oznaczająca miłość do wiedzy. Zarys zamku golubskiego podkreśla związek szkoły z małą ojczyzną i lokalny patriotyzm. Kłosy zboża w kolorze złotym to kolejny symbol wyrażający miłość do ziemi ojczystej. Na awersie znajduje się orzeł, oznaczający szacunek do symboli narodowych i dumę z przynależności do narodu polskiego oraz rok nadania sztandaru. Jak powiedział Kardynał Stefan Wyszyński "Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową", dlatego  udział w poczcie sztandarowym to swojego rodzaju wyróżnienie, zaszczyt. W tym roku szkolnym w skład pocztu sztandarowego szkoły wchodzą: Przemysław Sosnowski, Marek Bartkowski, Mateusz Sztramkowski, Dominik Lewandowski, Maja Kaptajn, Paulina Leśnicka, Dorota Trawińska oraz Agata Żuchowska, którzy pod opieką Pana Szymona Wiśniewskiego godnie reprezentują szkołę na uroczystościach szkolnych, miejskich i powiatowych, za co im serdecznie dziękujemy.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/939-poczenie-golubia-i-dobrzynia
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola