Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pracowite wakacje

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Wakacje dla grupy uczniów Zespołu Szkół  nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu były nie tylko  czasem beztroskiego wypoczynku i wspaniałych przygód. Uczniowie, biorący udział w projekcie "Kształcenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim", w okresie wakacyjnym brali udział w płatnych stażach. Ta interesująca forma zdobywania praktycznego doświadczenia w rzeczywistych warunkach pracy cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów - w czasie dwóch miesięcy  niemal 60 osób uczyło się zawodu w takich firmach i instytucjach naszego regionu jak: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna,  Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Gminy w Radominie, Urząd Miasta w Golubiu-Dobrzyniu,  Ośrodek Szopenowski w Szafarni,  Miejski Ośrodek Polityki Społecznej, MKK, Agrolok, Goltronet, Istrail, Amrol czy kwiaciarnia Aster. To właśnie tu nasi uczniowie zdobywali doświadczenie,  które bez wątpienia będzie atutem dla ich przyszłych pracodawców. "Uczennice technikum ekonomicznego, które odbywały staż w naszej firmie, spisały się na medal!" - mówi Pani Marta Wrońska z firmy Agrolok, jeden z najnowocześniejszych firm naszego regionu. "Młodzi ludzie, którzy zdobywali w naszej instytucji pierwsze zawodowe szlify, okazali się bardzo pracowici i odpowiedzialni" wtóruje jej Dariusz Zdziarski, kierownik KRUS - u w Golubiu-Dobrzyniu. Sami stażyści również nie kryją zadowolenia z takiej formy zdobywania doświadczenia na rynku pracy, zwłaszcza że każdy stażysta otrzymał stypendium w wysokości 1500 zł. "Dzięki stażom nasi uczniowie mogą poznać tajniki zawodu i zdobyć doświadczenie tak wysoko cenione przez dzisiejszych pracodawców. Ja ze swej strony pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracodawcom, którzy zdecydowali się umożliwić naszej młodzieży odbycie staży." - podsumowuje dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Agnieszka Brzostowska. Kolejne staże - już w następne wakacje!

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/969-pracowite-wakacje
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola