Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PROJEKT EDUKACYJNY ZUS

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Z badań prowadzonych na temat wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych wynika, że tylko 10%  Polaków ma zadawalającą wiedzę w tym zakresie. Świadomość jest bardzo ograniczona zwłaszcza wśród młodszych pokoleń.  Dlatego w szkołach w całej Polsce ruszyła już piąta edycja autorskiego, edukacyjnego programu "Lekcje z ZUS", w którym po raz drugi uczestnictwo zgłosiła nasza szkoła. To jest element szeroko rozumianego wychowania obywatelskiego. Przecież szkoła to nie tylko treści nauczania w zakresie poszczególnych przedmiotów, lecz także proces przygotowania młodego człowieka do skutecznego funkcjonowania w społeczeństwie. W tym kontekście projekt edukacyjny ZUS jest niezwykle cenny .Wiele szkół, wielu młodych ludzi bierze udział w tym przedsięwzięciu i w rezultacie zdobywa laury w postaci indeksów na wyższe uczelnie współpracujące z ZUS. Zaangażowanie młodych ludzi w rozumienie funkcjonowania państwa jest absolutnie kluczowe do tego, żeby mieli poukładane w głowach. W związku z tym, w ramach realizowanego projektu uczniowie I, II i III klasy technikum ekonomicznego 26.10.2017roku uczestniczyli w zajęciach, które zostały przeprowadzone przez pracownika placówki terenowej ZUS w Golubiu- Dobrzyniu. Uczniowie poznali kwestie związane z rejestracją firmy, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń oraz rozliczania składek. Dowiedzieli się również, że istnieje portal ePłatnik i program Płatnik, które są praktycznymi narzędziami dla osób, które prowadzą firmę. Osoby zainteresowane szerzej powyższą tematyką  zapraszamy po odbiór materiałów u P. Gurtowskiej i P. Jagodzińskiej.  Serdecznie zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/984-projekt-edukacyjny-zus
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola