Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

RAJD WIOSENNY 2018

Data publikacji: 2018-03-27, Data modyfikacji: 2018-03-29
A A AWydrukDrukuj  
 
24 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w 51 Rajdzie Wiosennym "Topienie Marzanny" z Ciechocina do Golubia-Dobrzynia organizowany przez oddział PTTK. Wszyscy w dobrym nastroju zebraliśmy się o godz. 9.00 przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 Golubskim, gdzie organizatorzy zapewnili przejazd autobusem do Ciechocina. W Ciechocinie nastąpiło uroczyste powitanie uczestników rajdu i następnie wyruszyliśmy na szlak pieszy.  Na wyznaczonej trasie młodzież podziwiała budzącą się do życia przyrodę. Rajd przebiegał szlakiem turystycznym Doliny Drwęcy. Tradycyjnie na Dulniku czekało na uczestników rajdu ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski i odpocząć przed dalszą trasą. Po dotarciu do celu czekał w Szkole Podstawowej nr 2 gorący posiłek. Na zakończenie rajdu zostały wręczone pamiątkowe statuetki i dyplomy  dla szkół uczestniczących w rajdzie.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/909-rajd-wiosenny-2018
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola