Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rolnicy na "Panoramie Pól"

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie klas I, II i III Technikum Rolniczego z Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczyli w spotkaniu polowym "Panorama Pól". Organizatorem tej imprezy był Zespół Timac Agro Polska wraz z firmą Maisadour. Spotkanie odbyło się w miejscowości Lipowo, na polach Zakładu Produkcyjno-Doświadczalnego UWM "Bałcyny", który współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Na poletkach doświadczalnych uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami nawożenia stosowanymi w uprawie pszenicy ozimej, kukurydzy i rzepaku jarym. Na poszczególnych sektorach z roślinami uprawnymi prelegenci omawili zastosowane rozwiązania, dawki zastosowanych nawozów oraz terminy ich aplikacji. Prezentowane były także nowe odmiany kukurydzy na zbiór na kiszonkę i na ziarno.  Po prezentacji uczestnicy mogli zadawać pytania dotyczące poszczególnych rozwiązań technologicznych. Organizatorzy zadbali także o część integracyjno-rozrywkową spotkania. Do dyspozycji uczestników były różnego rodzaju stoiska z grami zręcznościowymi. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy mogli posilić się potrawami przyrządzonymi na grilu. Tego tupu spotkania są bardzo dobrą formą zdobywania nowych wiadomości, poszerzania swojej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/955-rolnicy-na-qpanoramie-polq-
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola