Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spacer z bohaterami niepodległości

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dla uczczenia 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas I Zespołu Szkół nr 2 (TOR, TE, TIR) wybrali się 30 października 2018 r. na "spacer z bohaterami ulic  Golubia-Dobrzynia". Czy szewc może zostać bohaterem? Co łączy Henryka Sucharskiego z Westerplatte, a Józefa Hallera z Błękitną Armią? Jak manifestowali patriotyzm, np. Jan Paweł II, Maria Konopnicka, Tadeusz Kościuszko, Henryk Sienkiewicz? Na te pytania  i wiele innych odpowiedzi szukali uczniowie pod opieką Joanny Krzykalskiej oraz wychowawców: Doroty Gurtowskiej, Pauliny Gralik i Anny Górskiej. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym 3 godziny spaceru szybko i miło minęły. Podsumowaniem usłyszanych informacji o bohaterach ulic  Golubia-Dobrzynia było rozwiązanie przez uczniów krzyżówki. Wszystkim, którzy przygotowali i przedstawili prezentacje o wybranych postaciach historycznych dziękujemy i gratulujemy.PS. Dla osób, które by chciały sprawdzić swój zasób wiedzy o bohaterach ulic Golubia-Dobrzynia dołączamy krzyżówkę. Życzymy miłej zabawy. Hasła do krzyżówki na "Rajd z bohaterami niepodległości"

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/985-spacer-z-bohaterami-niepodlegoci
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola