Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z policjantem KPP

Data publikacji: 2018-02-27, Data modyfikacji: 2018-02-28
A A AWydrukDrukuj  
 
6 lutego po raz czternasty obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dostrzegając potrzebę informowania o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników Internetu,  w tym dniu uczniowie klas I Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia mieli spotkanie z asp. szab. Małgorzatą Lipińską z Komendy Powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu. Policjantka przedstawiła  najpopularniejsze sposoby, jakimi posługują się przestępcy działający w sieci. Mówiła również o tym, co powinno obudzić naszą czujność i jak powinien się zachować każdy użytkownik Internetu, przed rozpoczęciem korzystania z jego pozytywnych możliwości. Podała kilka prostych zasad, dzięki którym możemy uniknąć stania się ofiarą internetowego przestępcy. Asp. sztab. Małgorzata Lipińska jest również specjalistą do spraw nieletnich, dlatego również ten problem był poruszany na spotkaniu. Wyjaśniła uczniom pojęcia związane z tą tematyką, czyli nieletni, czyn karalny, demoralizacja. Następnie podała przykłady zachowań świadczących o niedostosowaniu społecznym. Zwróciła szczególną uwagę na realizację obowiązku szkolnego, przemoc fizyczną, słowną i psychiczną oraz zażywanie substancji psychoaktywnych i spożywania alkoholu. Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się, jakie środki może zastosować sąd rodzinny wobec nieletnich. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom zdołamy ustrzec uczniów przed popełnieniem nierozważnych czynów, które skończyć się dla nich mogą poważnymi konsekwencjami. Szkolny Zespół d/s Profilaktyki i Wychowania

Pełna treść wiadomości na: zs-2.home.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/889-spotkanie-z-policjantem-kpp
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola