Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

STATYSTYCZNY KLUCZ

Data publikacji: 2018-12-09, Data modyfikacji: 2018-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie klasy III technikum ekonomicznego i informatycznego w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących dnia 28 listopada 2018 roku wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Główny Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Młodzież zdobyła podstawową wiedzę z zakresu statystyki, dowiedziała się w jaki sposób pozyskuje się i w jakim celu wykorzystywane są dane statystyczne. Rzeczą niezwykle ciekawą była możliwość poznania elementarnych zasad z zakresu kryptologii. Szyfrowanie i deszyfrowanie wiadomości szyfrem Atbash, Szyfrem Cezara, Szachownicą Polibiusza nie jest sprawą problemową dla tej grupy uczniów. Ponadto młodzież wzięła udział w grze zespołowej escape room, w której rozwiązując zagadki i szyfry z zakresu statystyki publicznej zdobywali wiedzę na temat sytuacji społeczno-gospodarczej województwa. Trening umiejętności logicznego myślenia wypadł wszystkim doskonale, ponieważ rozwiązanie tych zagadek doprowadziło grupę do odnalezienia klucza od pomieszczenia, w którym wcześniej zostali zamknięci. W związku z tym udało się wszystkim wrócić do domu - by dnia następnego z uśmiechami na twarzach pojawić się w szkole.  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/1002-statystyczny-klucz
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola