Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolnictwo zawodowe szansą dla młodych i zdolnych

Data publikacji: 2018-07-11, Data modyfikacji: 2018-07-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Szkolnictwo zawodowe dopasowane do potrzeb rynku pracy to wspólny cel uczniów, szkoły i pracodawców. Umowa patronacka zawarta między Zespołem Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu a firmą ISTRAIL Sp. z o.o. od kilku lat daje uczniom możliwość nabycia praktycznych umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy. Przekonał się o tym Damian Wilman, tegoroczny absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcący się w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych w tejże firmie. Od początku nauki uczeń był pod opieką fachowców przybliżających mu tajniki rzemiosła. Oprócz tego firma sfinansowała mu kurs na obsługę wózków widłowych oraz kilkukrotnie wręczała mu stypendium dla najlepszego ucznia, motywując go do dalszej,  rzetelnej nauki. Damian uczestniczył również w dwóch wyjazdach zawodoznawczych do Szwecji, gdzie zwiedził mi.in. fabrykę pojazdów Scania oraz hutę stali SAAB oraz do Poznania do fabryki Volkswagena oraz Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych. Z perspektywy przedsiębiorstwa niewątpliwie największą korzyścią umów patronackich jest pozyskanie dobrze przygotowanych do podjęcia pracy absolwentów. Organizacja zajęć praktycznych daje możliwość zidentyfikowania najzdolniejszych praktykantów jako potencjalnych kandydatów do pracy. W tym roku trójka absolwentów Zespołu Szkół nr 2, w tym Damian, rozpocznie pracę w firmie Istrail. Nauka w szkole zawodowej, zwłaszcza dbającej o wysoką jakość kształcenia zawodowego, daje gwarancję znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy.  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/961-szkolnictwo-zawodowe-szans-dla-modych-i-zdolnych
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola