Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Data publikacji: 2018-03-29, Data modyfikacji: 2018-03-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 27.03.2018r odbyły się eliminacje miejsko - gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w Węgiersku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie Aleksandra Gabrychowicz z klasy II TOR, Paulina Sławkowska z Klasy III TE i Mariusz Romanowski z klasy IV TE. Konkurs rozgrywał się  w 3 kategoriach wiekowych obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum oraz szkołę ponadgimnazjalną zmagania rozpoczną od etapu gminnego, który często poprzedzają eliminacje szkolne ze względu na duże zainteresowanie. Tematyka turnieju obejmuje szeroko pojęte zagadnienia z dziedziny ratownictwa i pożarnictwa. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z historii pożarnictwa, struktur PSP i OSP, przepisów i zasad przeciwpożarowych po przepisy budowlane i wiele innych. Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji w składzie: Piotr Kubacki, Joanna Frączek, Kazimierz Panter po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału powiatowego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:  I miejsce zajęła Joanna Dąbrowska - OSP Wrocki, II miejsce Weronika Więczkowska - OSP Wrocki,  III Mariusz Rumiński - ZS nr 2, IV Nataniel Rutkowski - ZS nr 1  i  V Aleksandra Gabrychowicz  - ZS nr 2. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/910-turniej-wiedzy-poarniczej-qmodzie-zapobiega-poaromq
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola