Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wycieczka MIKOŁAJKOWA do Torunia

Data publikacji: 2017-12-14, Data modyfikacji: 2017-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W mikołajkową środę grupa 40 uczniów Zespołu Szkół nr 2 - wraz ze swoimi opiekunami i katechetą ks. Tomaszem - wyruszyła do Torunia na całodniową wyprawę. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wnikliwego zwiedzania 6-piętrowego Centrum Nowoczesności, czyli Młyna Wiedzy. Kreatywne zajęcia na wielu interaktywnych eksponatach pozwoliły nam połączyć super zabawę (a momentami koleżeńską rywalizację) i naukę  - w jednym. Następnie udaliśmy się na toruńskie Stare Miasto by zobaczyć zimą tamtejsze zabytki i tętniące życiem, rozświetlone Jarmarki Bożonarodzeniowe. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników wyprawy - wstąpiliśmy również do PLANETARIUM, by tam, w wygodnych fotelach obejrzeć (zarezerwowany odpowiednio wcześniej) ciekawy pokaz astronomiczny pt.: "Wirująca ziemia". Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Centrum Sportu i Rekreacji "OLENDER" w Nieszawce Wielkiej. Wszyscy chętni mogli skorzystać z atrakcji obiektu tzn.: skorzystać z wejścia na basen lub wziąć udział w "mini turnieju bowling" na tamtejszej kręgielni. Wielu naszych uczniów sprawdziło swoje umiejętności w zawodach zręcznościowych o prawdziwy puchar Świętego Mikołaja. Pełni entuzjazmu, wielu wrażeń i nieukrywanej radości z udanej wyprawy do Miasta Kopernika - w godzinach wieczornych - powróciliśmy do Golubia-Dobrzynia. Jesteśmy wdzięczni Dyrekcji Szkoły i nauczycielom za umożliwienie nam przeżycia atrakcyjnego dnia mikołajkowego i liczymy na kolejne - może tym razem typowo zimowe - wyjazdy z naszego tzw. dobrzyńskiego "ROLNIKA".  

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/863-wycieczka-mikoajkowa-do-torunia-
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola