Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyrecytować patriotyzm

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu wiele działań nauczycieli i uczniów związanych było z uczczeniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Formą tych działań stał się również udział  trzech uczennic z naszej szkoły (Oliwii Błędowskiej - kl. I TOR, Aleksandry Świderskiej i Marty Kaźmierkiewicz- kl. II a BSIS)  w Wojewódzkim Konkursie  Recytatorskim. Eliminacje  odbyły się w sobotę 17 listopada 2018r.,a zorganizowane zostały przez  Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Tematem była poezja patriotyczna, dlatego w repertuarze  uczennic  znalazły się wiersze: "Ojczyzna znowu wolna" Ryszarda Przymusa, "Jeżeli kiedy - w tej mojej ojczyźnie" Juliusza Słowackiego i "W mojej ojczyźnie" Czesława Miłosza. Na eliminacje przybyło 80 uczestników ze szkół podstawowych (7, 8 klasa), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wielu miejscowości. W tak licznym gronie nasza Szkoła jako jedyna reprezentowała szkoły Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego. Cieszy fakt, że w tego typu konkursach decydują się wystąpić nie tylko uczniowie z technikum, ale również z klas branżowej szkoły I stopnia. Wsparciem w wyborze wierszy i przygotowaniu uczniowskich recytacji byli: pani Anna Górska i pan Wiesław Dąbek. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły i zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w konkursach recytatorskich.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/995-wyrecytowa-patriotyzm
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola