Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

51 Rajd Pieszy szlakiem Fryderyka Chopina

Data publikacji: 2018-10-06, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę 06 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w 51 Rajdzie Pieszym szlakiem Fryderyka Chopina z Szafarni do Golubia-Dobrzynia organizowany przez Oddział PTTK. Celem rajdu jest popularyzacja walorów krajoznawczo-turystycznych Ziemi Dobrzyńskiej oraz kształtowanie wrażliwości na otaczającą nas przyrodę. Rajd rozpoczął się o godzinie 9 :00 na Zamku Golubskim, gdzie organizatorzy zapewnili przejazd autobusem do Szafarni. W Ośrodku Chopinowskim nastąpiło uroczyste powitanie uczestników przez Dyrektora Zamku Golubskiego. Trasa rajdu pieszego wiodła malowniczymi terenami leśno-polnymi obszaru Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego.  Jak co roku w połowie drogi na uczestników rajdu czekało ognisko, gdzie można było upiec kiełbaskę, a także odpocząć przed dalszą trasą wiodącą za Zamek Golubski. Wszyscy uczestnicy doszli zmęczeni, szczęśliwi i zadowoleni na zamek, tam na piechurów czekała smaczna grochówka.  Serdecznie dziękuje uczestnikom rajdu oraz opiekunom i zapraszam na kolejny Wiosenny Rajd Pieszy do Ciechocina.

Pełna treść wiadomości na: zs-2.pl/component/content/article/3-nowy-artyku/980-51-rajd-pieszy-szlakiem-fryderyka-chopina
zs-2.pl, Źródło artykułu: zs-2.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola