Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wypad na Bunkry|Bocheniec|Golub-Dobrzyń

 
W końcu jest! Nareszcie jest film-relacja z naszego wypadu na bunkry. Było super! Krótkie sprawozdanie z wypadu. Dzień rozpoczęliśmy poranną zbiórką o godzinie 9, jeżeli można to nazwać jeszcze porankiem :) Miejsce spotkania ustaliłem kilka dni prędzej. Zarządziłem zbiórkę w parku miejskim w Golubiu-Dobrzyniu. Pierwszy na miejsce spotkania przybył Krzysiu. Kolejno ja, Adrian nasz przewodnik i następne osoby. O godzinie 9:13 wyruszyliśmy z miejsca zbiórki. Przeszliśmy 6km i doszliśmy pod wjazd starej fabryki. (1 miejsce docelowe) Po 20 minutach dołączyła do nas Olga Stahnke​. Chwilę później przyjechała ekipa z Ostrowitego. Ogarnęliśmy się i ruszyliśmy w las, W lesie czekało nas około 3 kilometrów drogi, gdzie mijaliśmy długie linie umocnień i okopów. ADrian nasz przewodnik, bardzo ciekawie i szczegółowo opowiadał i objaśniał historie tych umocnień. Dalej czekały na nas małe bunkry około 1x1m. Jako ciekawostkę dopowiem, że w takim schronie mieściło się około 3 żołnierzy Wermachtu. Odpoczęliśmy chwilę, zjedeliśmy coś i ruszyliśmy dalej. Tym razem czekał na nas schron dowodzenia- dużo większy od swoich poprzedników. (Fotorelacja) Było strasznie ciekawie i fascynująco. Czekamy na kolejne takie wydarzenia :D

 


Grupa Patriotyczno militarna wilki Golub Dobrzyń
 
Data pliku video: 2016-10-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat golubsko-dobrzyński – powiat wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Ciechocin, Radomin i Zbójno zajmując łącznie powierzchnię 613 km².

  Stolica powiatu - Golub-Dobrzyń - to miasto o średniowiecznym układzie urbanistycznym z zachowanymi murami miejskimi z I poł. XIV w, ktorego najciekawszy zabytek stanowi zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku. W okolicznej Szafarni znajduje się Ośrodek Chopinowski, a w Oborach (gmina Zbójno) kościół i klasztor Karmelitów Trzewiczkowych.

  Poza wymienionymi zabytkami, atrakcję turystyczną stanowią liczne jeziora (Okonin, Grodno, Wojnowskie, Wielickie, Słupna), ok 11 tysięcy hektarów lasów oraz aleje bukowe w Radominie.

  Przez powiat golubsko-dobrzyński przebiega droga krajow nr 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola